Boronica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Boronica.jpg

Boronica Në mjekësinë popullore përdoren frutat. Përveç aftësive shëruese, ka edhe veti antioksiduese, antikancerogjene dhe të mbron nga sëmundjet koronare.