Boswell, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boswell, Indiana
Anglisht : Boswell, Indiana
qytet
noform
Vendndodhja
Boswell, Indiana is located in SHBA
Boswell, Indiana
Boswell, Indiana

Koordinatat: 40°31′6″V 87°22′53″P / 40.51833°V 87.38139°P / 40.51833; -87.38139

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Benton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.41 km2
 •  tokësore 2.41 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 778 banorë (2010)
Dendësia 323 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1872
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47921
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 31′ 6″ Veri

87° 22′ 53″ Perëndim

Boswell, Indiana (Boswell, Indiana) është një qytet në qarkun Bentonshtetit federal Indiana, SHBA. Në Boswell, Indiana jetojnë 778 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 323 banor/km2 (836.6 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.41 km2 (0.93 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 230 m (755 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boswell, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale