Botoshani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Botoşani
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Botoşani
Kryetari i Bashkisë Ovidiu Iulian Portariuc
Partia PSD
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41,35 km2
Popullsia 119.380 banorë
Dendësia 2902 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +

Botoşani është qyteti i Rumunisë.