Jump to content

Botuesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Botues janë persona privatë ose institucionet publike me tё drejtë botimi të cilët zgjedhin veprat e krijuara prej autorëve ose porosisin hartimin e tyre, porosisin përkthime veprash, apo kryejnë shërbime të tjera të nevojshme, për t’i shndërruar ato në libër, realizojnë tërë procesin e krijimit, botimit e shpërndarjes së librit.[1]


Burimi i të dhënave

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ LIGJI PËR VEPRIMTARINË BOTUESE DHE LIBRIN Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine