Bradley Bolke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bradley Bolke
Informacione personale
Vendlindja Nju Jork, Nju Jork, SHBA
Vendvdekja Dobbs Ferry, Nju Jork, SHBA
Kombësia Amerikan

Bradley Bolke lindi më 1 tetor, 1925Nju Jork, Nju Jork dhe vdiq më 15 janar, 2019Dobbs Ferry, Nju Jork. Ishte një komedian dhe aktor amerikan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bradley Bolke – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.