Brahami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Braham
Άγιος Δημήτριος
Qytet
Vendndodhja
Braham is located in Greqia
Braham
Braham
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Atikë
Qarku Athina Jugor
Komuna Braham
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 108 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 56′ 3″ Veri

23° 43′ 45″ Lindje

Braham[1] (greqisht: Άγιος Δημήτριος/Ayios Dimítrios) është qytet në qarkun i Atikës, Greqi. Përpara vitit 1928, vendbanimi është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπραχάμι/Brakhámi.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 33.
  2. ^ Πανδέκτης: Brakhámi - Ayios Dimítrios