Bratca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bratca
Komunë
Vendndodhja
Bratca is located in Rumania
Bratca
Bratca

Koordinatat: 46°57′V 22°37′L / 46.950°V 22.617°L / 46.950; 22.617

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 136.48 [1] km2
Popullsia 5246 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417080
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Beznea, Bratca, Damiş, Lorău, Ponoară, Valea Crişului
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Bratca është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 5246 banorësh dhe sipërfaqe 136.48 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Beznea, Bratca, Damiş, Lorău, Ponoară, Valea Crişului.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)