Breña Baja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breña Baja
Komunë
Stema_figuraBandera de Breña Baja, España.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku  La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.2[1] km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 5523[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Breña Baja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Breña Baja ka 5523[3] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.2.[1] km2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 17 mars 2016. Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "www2.gobiernodecanarias.org" defined multiple times with different content
  2. ^ "Población en Canarias. La Palma. 1-1-2013" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 19 prill 2014. Marrë më 17 mars 2016.
  3. ^ "Población en Canarias. La Palma. 1-1-2013" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 19 prill 2014. Marrë më 17 mars 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°38′V 17°46′P / 28.633°V 17.767°P / 28.633; -17.767