Bretkosa ujore e Epirit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bretkosa ujore e Epirit (Pelophylax epeiroticus) është një specie e bretkocë në familje Ranidae. Ajo është gjetur në perëndim të Greqisë, duke përfshirë Kerkyra, dhe zonat jugore të Shqipërisë.

Pershkrimi[redakto | përpunoni burim]