Brezhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Brezhani
Fshat
noform
Vendndodhja
Brezhani is located in Republika e Maqedonisë
Brezhani
Brezhani
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni jugperëndimor
Lartësia 1293 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 16′ 18″ Veri

20° 57′ 42″ Lindje

Popullsia 31 banorë (2002)