Brigada e III-të Sulmuese

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Brigada e III-të Sulmuese kishte komandant Hulusi Spahiun dhe komisar politike Shahin Ruken dhe Rrahman Parllakun.

Komanda e Brigadës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hulusi Spahiu komandant Shahin Ruka komisar Hamit Keçi Zv. komandant Vasil Nathanaili Zv komisar Thoma Kalefi intendent

Literaturë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

'Nga Arbana në Sanxhak, gjer në Maqedoni: 700 Dite luftë heroike" gazeta 'Kushtrim Brezash' 9 tetor 2009