Jump to content

Britannia Stadium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Britannia Stadium është stadiumi i Stoke City F.C.


Përshkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. Britannia Stadium gjendet në qytetin Stoke dhe ka rreth 27.902 Ulëse.
  2. Konstruktimi i këtij stadiumi kushtoi rreth 14.7millionë Paund .
  3. U ndërtua në vitin 1997 , u hap më 30 Gusht 1997.
  4. Përmasat e fushës janë 105X68metra .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]