Brocton, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brocton, Illinois
fshat
Popullsia
 • Gjithsej322

Brocton, Illinois është një fshat në qarkun Edgarshtetit federal Illinois, SHBA. Në Brocton, Illinois jetojnë 322 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 214.8 banor/km2 (556.1 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.58 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 202 m (663 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brocton, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale