Brrut (Has)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brrut
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Kukësit
Rrethi: Rrethi i Hasit
Komuna: Komuna Gjinaj
Targat e automjeteve: HS
Përdorimi i stampës

Brruti është një fshatkomunën Gjinajrrethin e HasitShqipërisë. Brruti i vjetër shtrihej në veri të Kukësit të Vjetër, dhe tashmë rrënojat e tij gjenden nën Liqenin e Fierzës. Ajo që ka mbetur nga fshati Brrut tani, janë 2-3 shtëpi ende të banuara, të gjendura disa qindra metra më lart se vendi ku ndodhej Brruti i vjetër.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]