Bruceton, Tennessee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bruceton, Tennessee
Bruceton, Tennessee
qytet
Popullsia
 • Gjithsej1.478

Bruceton, Tennessee (Bruceton, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Bruceton, Tennessee jetojnë 1478 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.9 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (472 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bruceton, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale