Budureasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Budureasa
Komunë
Vendndodhja
Budureasa is located in Rumania
Budureasa
Budureasa

Koordinatat: 46°40′V 22°30′L / 46.667°V 22.500°L / 46.667; 22.500

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 346.19 [1] km2
Popullsia 2669 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417100
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Burda, Budureasa, Saca, Sălişte de Beiuş, Teleac
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Budureasa është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2669 banorësh dhe sipërfaqe 346.19 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Burda, Budureasa, Saca, Sălişte de Beiuş, Teleac.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)