Buduslău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Buduslău
Komunë
Vendndodhja
Buduslău (Rumania)
Buduslău
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 43.82 [1] km2
Kodi Postal 417105
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Albiş dhe Buduslău
Demografia
Popullsia 1937 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Buduslău është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1937 banorësh dhe sipërfaqe 43.82 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Albiş dhe Buduslău.

Referenca

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)