Buitrago

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buitrago (Soria) Mapa.svg
Buitrago, Soria, España, 2016-01-03, DD 08.JPG

Buitrago është një bashki në provincën e Soria-s, Castile dhe Leon, në Spanjë.