Bujar Bedalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bujar Bedalli ka studiuar në Pekin për përpunim druri dhe pasi ka punuar 11 vjet në Kombinatin e Shkodrës, në 1976 bëhet zv. ministër i Industri Minierave dhe më pas Kryetar Komiteti në Shkodër, si edhe Drejtor i Përgjithshëm i Pyjeve dhe Kullotave. Aktualisht është kryetar i Shoqatës joqeveritare të Miqësisë Shqipëri-Kine.


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.