Bujati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bujat
Αλέα
Fshat
Vendndodhja
Bujat is located in Greqia
Bujat
Bujat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Argolidhë
Komuna Navpli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1113 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 45′ 6″ Veri

22° 25′ 33″ Lindje

Popullsia 103 banorë (2011)

Bujat[1] (greqisht: Αλέα/Aléa) është fshat në qarkun i Argolidhës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπουγιάτι/Bougiáti.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 41.
  2. ^ Πανδέκτης: Bougiáti - Aléa