Bulevardi Zogu I

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bulevardi Zogu I ose Bulevardi Zogu i Parë është një nga rrugët më të njohura në Tiranë, kjo rrugë e ka marrë emrin prej Mbretit Zogu I. Në këtë rrugë gjenden institucione si: Materniteti "Mbretëresha Geraldinë" dhe Fakulteti i Shkencave të Natyrës i Universitetit të Tiranës.

Galeri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]