Bulz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bulz
Komunë
Vendndodhja
Bulz is located in Rumania
Bulz
Bulz

Koordinatat: 46°54′V 22°43′L / 46.900°V 22.717°L / 46.900; 22.717

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 99.39 [1] km2
Popullsia 2175 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417110
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Bulz, Munteni, Remeţi
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Bulz është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2175 banorësh dhe sipërfaqe 99.39 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Bulz, Munteni, Remeţi.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)