Bunteşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Bunteşti
Komunë
Vendndodhja
Bunteşti (Rumania)
Bunteşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 15.49 [1] km2
Kodi Postal 417115
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Brădet, Bunteşti, Dumbrăveni, Ferice, Leleşti, Poienii de Jos, Poienii de Sus, Săud, Stânceşti
Demografia
Popullsia 4649 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Bunteşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4649 banorësh dhe sipërfaqe 15.49 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Brădet, Bunteşti, Dumbrăveni, Ferice, Leleşti, Poienii de Jos, Poienii de Sus, Săud, Stânceşti.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)