Bunteşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bunteşti
Komunë
Vendndodhja
Bunteşti is located in Rumania
Bunteşti
Bunteşti

Koordinatat: 46°37′V 22°28′L / 46.617°V 22.467°L / 46.617; 22.467

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.49 [1] km2
Popullsia 4649 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417115
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Brădet, Bunteşti, Dumbrăveni, Ferice, Leleşti, Poienii de Jos, Poienii de Sus, Săud, Stânceşti
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Bunteşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4649 banorësh dhe sipërfaqe 15.49 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Brădet, Bunteşti, Dumbrăveni, Ferice, Leleşti, Poienii de Jos, Poienii de Sus, Săud, Stânceşti.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)