Burgajeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Burgajeti

Burgajeti është një fshat në Rrethin e MatitShqipëri.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burgajeti është vendlindja e Mbretit Zogu I të Shqiptarisë dhe vendi i origjinës së familjes Zogu.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]