Burgundy School of Business

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Burgundy School of Business" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris, Lion dhe Dijon. Ngritur që në vitin 1899.

"BSB" u rendit e 81-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1].

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare CGE, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 17000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Stéphane Baschiera (kreu ekzekutiv i Moët & Chandon-it) i Antoine Lesec (kreu ekzekutiv i Being-it).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.European Business School Rankings 2019 Arkivuar 28 mars 2020 tek Wayback Machine
  2. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Triple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]