Bushi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bushi
Buxus sempervirens
Buxus sempervirens
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Sapindales/Buxales
Familja: Buxaceae
Grupi: Buxus
Antarët
  • Bushi
    • (lat. Baxus sempervirens)

Bushi

(lat. Baxus sempervirens)

Lista e antarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Baxus sempervirens Bushi

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Buxaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]