Busullla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mira, një vajzë e re 17 vjeçare, jeton e izoluar sëbashku me familjen e saj për shkak të frikës nga gjakmarrja, në një fshat Shqiptaro-verior. Përballur me varfërinë ekstreme si rezultat i gjëndjes së tmerrshme në të cilën jetonte familja, ajo vendos të mësojë të ngasë furgonin e familjes së saj, për të shitur qumësht përreth fshatit të saj, duke mbajtur gjithmonë një armë me vete.Një film mbi dhunën dhe kundër tij. Një himn për jetën.

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjisori:Bujar Allimani
  • Prodhuar nga: MAKU Production

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]