Cà Mau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cà Mau
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Vietnami
Qarku Nam Trung Bo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1254,55 km2
Popullsia 203'988 banorë
Dendësia 668 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +84511
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Da Nang (Cà Mau) është kryeqyteti i provincës së Cà Mau, rajoni e Tay Nam Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 203.988 banorë në një sipërfaqe prej 154,55 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Cà Mau. Aeroporti Ca Mau: (vietnamsht: Sân bay Cà Mau) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Cà Mau.