Cà Mau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cà Mau
Popullsia
 • Gjithsej203'988
Faqja zyrtareFaqja zyrtare

Da Nang (Cà Mau) është kryeqyteti i provincës së Cà Mau, rajoni e Tay Nam Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 203.988 banorë në një sipërfaqe prej 154,55 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Cà Mau. Aeroporti Ca Mau: (vietnamsht: Sân bay Cà Mau) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Cà Mau.