Câmpani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Câmpani
Komunë
Vendndodhja
Câmpani is located in Rumania
Câmpani
Câmpani

Koordinatat: 46°48′V 22°19′L / 46.800°V 22.317°L / 46.800; 22.317

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2573 [1] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417140
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Câmpani, Fânaţe, Hârseşti, Sighiştel, Valea de Sus
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Câmpani është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2573 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Câmpani, Fânaţe, Hârseşti, Sighiştel, Valea de Sus.

Referime

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)