Cërvena Voda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cërvena Voda
Fshat
noform
Vendndodhja
Cërvena Voda is located in Maqedonia e Veriut
Cërvena Voda
Cërvena Voda
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 959 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 19′ 14″ Veri

20° 46′ 03″ Lindje

Popullsia 23 banorë (2002)