Cërvuleva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cërvuleva
Fshat
Vendndodhja
Cërvuleva is located in Maqedonia e Veriut
Cërvuleva
Cërvuleva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 493 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 48′ 41″ Veri

22° 17′ 43″ Lindje

Popullsia 51 banorë (2002)