Cómpeta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cómpeta
Komunë
noform
View of Cómpeta
Stema_figura
Vendndodhja
Cómpeta is located in Spanjë
Cómpeta
Cómpeta

Koordinatat: 36°50′V 3°59′P / 36.833°V 3.983°P / 36.833; -3.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga (provincë)
Qarku Axarquía-Costa del Sol
Kryetari i Bashkisë José Luis Torres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.7 km2
Lartësia 636 m (m.n.d.)
Popullsia 3,832 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29754
Prefiksi (+34) 952
Faqja Zyrtare www.competa.es


Cómpeta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía-Costa del Sol, të provincës Málaga (provincë), në Andalusia. Cómpeta ka 3,832 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]