Căbeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Căbeşti
Komunë
Vendndodhja
Căbeşti (Rumania)
Căbeşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 71.18 [1] km2
Kodi Postal 417125
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Căbeşti, Goila, Gurbeşti, Josani, Sohodol
Demografia
Popullsia 1989 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Căbeşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1989 banorësh dhe sipërfaqe 71.18 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Căbeşti, Goila, Gurbeşti, Josani, Sohodol.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)