Căbeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Căbeşti
Komunë
Vendndodhja
Căbeşti is located in Rumania
Căbeşti
Căbeşti

Koordinatat: 46°46′V 22°22′L / 46.767°V 22.367°L / 46.767; 22.367

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.18 [1] km2
Popullsia 1989 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417125
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Căbeşti, Goila, Gurbeşti, Josani, Sohodol
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Căbeşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1989 banorësh dhe sipërfaqe 71.18 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Căbeşti, Goila, Gurbeşti, Josani, Sohodol.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)