CNN

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cnncenter.jpg

CNN (Cable News Network) është rrjeti kryesor televiziv në gjuhën angleze i cili është 24 orë kanal informativ. Themelues i këtij kanali televiziv është Ted Turner në vitin 1980. CNN momentalisht është në pronësi të Tim Warnerit. Slia e CNN është në Atlantë, ndërsa programi emitohet nga tri qendra : Atlanta, New York City dhe Washington, D.C..

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]