Ca Mau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ca Mau
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
203'988 banorë
668 banorë për km² banorë/km²
Sipërfaqja 1254,55 km² prej të cilave km²
Administrata
Shteti Vietnami
Qarku Nam Trung Bo
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik +84511
Faqe zyrtare Faqja zyrtare
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Da Nang (Cà Mau)është kryeqyteti i provincës së Cà Mau, rajoni e Tay Nam Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 203.988 banorë në një sipërfaqe prej 154,55 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Cà Mau. Aeroporti Ca Mau: (vietnamsht: Sân bay Cà Mau) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Cà Mau.