Cakanji

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Cakanj
Τσακαίοι
Fshat
Vendndodhja
Cakanj is located in Greqia
Cakanj
Cakanj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Karistë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 69 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 14′ 20″ Veri

24° 13′ 19″ Lindje

Popullsia 48 banorë (2011)

Cakanj[1] (greqisht: Τσακαίοι/Tsakaíoi) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

Burimet[edit | edit source]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 267.