Canisteo, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canisteo, New York
qytet
Vendndodhja
Canisteo, New York is located in SHBA
Canisteo, New York
Canisteo, New York

Koordinatat: 42°16′13″V 77°36′20″P / 42.27028°V 77.60556°P / 42.27028; -77.60556

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Steuben
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 3391 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 42° 16′ 13″ Veri

77° 36′ 20″ Perëndim

Canisteo, New York është një qytet në qarkun Steubenshtetit federal New York, SHBA. Në Canisteo, New York jetojnë 3391 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (54.4 sq mi) .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Canisteo, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale