Jump to content

Capsicum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Capsicum
-
Capsicum annuum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asteridae
Solanales
Familja: Solanaceae
Grupi: Capsicum
Antarët

Lista e anëtarëve

Capsicum është antar i familjes Solanaceae.

Lista e anëtarëve

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 • Capsicum annuum
 • Capsicum frutescens
 • Capsicum chinense
 • Capsicum pendulum
 • Capsicum pubescens
 • Capsicum minimum
 • Capsicum baccatum
 • Capsicum abbreviatum
 • Capsicum anomalum
 • Capsicum breviflorum
 • Capsicum buforum
 • Capsicum brasilianum
 • Capsicum campylopodium
 • Capsicum cardenasii
 • Capsicum chacoense
 • Capsicum ciliatum
 • Capsicum chlorocladium
 • Capsicum coccineum
 • Capsicum cordiforme
 • Capsicum cornutum
 • Capsicum dimorphum
 • Capsicum dusenii
 • Capsicum exile
 • Capsicum eximium
 • Capsicum fasciculatum
 • Capsicum fastigiatum
 • Capsicum flexuosum
 • Capsicum galapagoensis
 • Capsicum geminifolum
 • Capsicum hookerianum
 • Capsicum lanceolatum
 • Capsicum leptopodum
 • Capsicum luteum
 • Capsicum microcarpum
 • Capsicum minutiflorum
 • Capsicum mirabile
 • Capsicum parvifolium
 • Capsicum praetermissum
 • Capsicum schottianum
 • Capsicum scolnikianum
 • Capsicum stramonifolium
 • Capsicum tetragonum
 • Capsicum tovarii
 • Capsicum villosum
 • Capsicum violaceum
Capsicum në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Capsicum – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale