Jump to content

Caracol Televisión

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Caracol Televisión (Caracol) është një rrjet televiziv kolumbian pa transmetim në pronësi të Caracol Medios, një njësi e Grupo Valorem. Është një nga rrjetet kryesore televizive private në Kolumbi, së bashku me Canal RCN dhe Canal 1. Rrjeti shpërndan dhe prodhon mbi 5000 programe dhe është transmetuar në më shumë se 80 vende.

  • Caracol - kanali kryesor.
  • Caracol HD - kanal me definicion të lartë.
  • Caracol HD2 - kanali i dytë me definicion të lartë.
  • Caracol Sports - kanal sportiv.
  • Caracol Móvil
  • Novelas Caracol - në dispozicion vetëm jashtë Kolumbisë.
  • Canal Época
  • Caracol Internacional - në dispozicion vetëm jashtë Kolumbisë.
  • Blu Radio - stacion radiofonik.
  • La Kalle HD - stacion radiofonik.

Telenovelat që ka krijuar ndër vite

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]