Carl Remigius Fresenius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Carl Remigius Fresenius

Carl Remigius Fresenius28 dhjetor 1818 në Frankfurt am Main, Gjermani dhe vdiq më 11 qershor 1897 në Wiesbaden. Ishte kimist gjerman i kimisë analitike.