Ushojza gjethedashter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Carlina acanthifolia)
Jump to navigation Jump to search
Ushojza gjethedashter
-
Ushojza gjethedashter
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Carduoideae
Grupi: Carlina
Carlina acanthifolia

Ushojza gjethedashter ( lat. Carlina acanthifolia All,) e njohur edhe si: Ushojza me gjëmba, pashtenë, është antare e familjes Asteraceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.