Carlina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carlina
Ushojza gjethedashter
Ushojza gjethedashter
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Carduoideae
Grupi: Carlina
Carlina acaulis

Lista e anëtarëve

Carlina është grup i familjes Asteraceae.

Lista e anëtarëve[redakto | përpunoni burim]

Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.