Castanea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castanea
-
Gështenja e butë amerikane
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Fagales
Familja: Fagaceae
Grupi: Castanea
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Castanea është një grup i Gështenjave që hynë në familjen Fagaceae.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Castanea në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fagaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.