Jump to content

Kastil-Leoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Castile dhe León)
Castile dhe León
[Castilla y León] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (Spanjisht)
Castiella y Llión (Leonese)
[Castela e León] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (galicisht)
Popullsia
 • Gjithsej2.558.463
{{{postal_code_type}}}
CL
Faqja zyrtareJunta de Castilla y León

Castile dhe León (spanjisht: [Castilla y León] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help); Castiella y Llión (Leonese); galiciane: [Castela e León] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Ndarjet administrative

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Castile dhe León – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale