Cayuga, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cayuga, Indiana
Anglisht : Cayuga
qytet
Vendndodhja
Cayuga, Indiana is located in SHBA
Cayuga, Indiana
Cayuga, Indiana

Koordinatat: 39°56′50″V 87°27′53″P / 39.94722°V 87.46472°P / 39.94722; -87.46472

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Vermillion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.62 km2
 •  tokësore 2.62 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 154 m (m.n.d.)
Popullsia 1162 banorë (2010)
Dendësia 444.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1827
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47928
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 56′ 50″ Veri

87° 27′ 53″ Perëndim

Cayuga, Indiana (Cayuga) është një qytet në qarkun Vermillionshtetit federal Indiana, SHBA. Në Cayuga, Indiana jetojnë 1162 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 444.2 banor/km2 (1150.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.62 km2 (1.01 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 154 m (505 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cayuga, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale