Ceica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ceica
Komunë
Vendndodhja
Ceica is located in Rumania
Ceica
Ceica

Koordinatat: 46°51′V 22°11′L / 46.850°V 22.183°L / 46.850; 22.183

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 88.83 [1] km2
Popullsia 3904 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417155
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bucium, Ceica, Ceişoara, Corbeşti, Cotiglet, Duşeşti, Inceşti
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Ceica është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3904 banorësh dhe sipërfaqe 88.83 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bucium, Ceica, Ceişoara, Corbeşti, Cotiglet, Duşeşti, Inceşti.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)