Celje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Celje (Slloveni)

Celje ( gjermanisht: Cilli ) është një vendbanim, qytet dhe qendër e komunës në Slloveni. Në Celje gjendet selia e Rajonit të Savinjskës .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]