Jump to content

Cerknica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cerknica

Cerknica (gjermanisht: Zirknitz, italisht: Circonio) është një vendbanim, qendër e komunës dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin Primorsko - notranjska.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]