Cetariu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cetariu
Komunë
Vendndodhja
Cetariu is located in Rumania
Cetariu
Cetariu

Koordinatat: 47°8′V 22°0′L / 47.133°V 22.000°L / 47.133; 22.000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 113.60 [1] km2
Popullsia 2133 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417165
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cetariu, Şişterea, Şuşturogiu, Tăutelec
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Cetariu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2133 banorësh dhe sipërfaqe 113.60 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cetariu, Şişterea, Şuşturogiu, Tăutelec.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)