Charlotte Amalie, U.S. Virgin Islands

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charlotte Amalie, U.S. Virgin Islands
qytet
noform
Downtown Charlotte Amalie
Vendndodhja
Charlotte Amalie, U.S. Virgin Islands is located in SHBA
Charlotte Amalie, U.S. Virgin Islands
Charlotte Amalie, U.S. Virgin Islands

Koordinatat: 18°21′V 64°57′P / 18.350°V 64.950°P / 18.350; -64.950

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal United States Virgin Islands
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 18481 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 00801–00804
Prefiksi 340

Charlotte Amalie, U.S. Virgin Islands është një qytet në qarkun ]] të shtetit federal United States Virgin Islands, SHBA. Në Charlotte Amalie, U.S. Virgin Islands jetojnë 18481 banorë (2010). Qyteti ka një lartësi mbidetare prej ( ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charlotte Amalie, U.S. Virgin Islands – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale